Vrijstelling Beret voor zaadbehandeling vlas 2016
The Netherlands
January 18, 2016
Staatssecretaris Van Dam heeft op 19 januari 2016 een 120-dagen-vrijstelling afgegeven en in de Staatscourant gepubliceerd voor zaadbehandeling van vlas met Beret Gold (fludioxonil). De aanvraag voor vrijstelling van Apron XL (metalaxyl-M) loopt nog.
Al enkele jaren is er in Nederland geen reguliere toelating meer voor een zaadbehandelingsmiddel tegen Phoma en andere kiem- en bodemschimmels (zoals Pythium spp.) voor vlas. In Frankrijk en België was het fungicide Prelude (prochloraz) nog steeds toegelaten, en in Nederland hebben we daarom enkele jaren achtereen vrijstelling aangevraagd en verkregen voor Prelude.
Inmiddels is gebleken dat de toelating van Prelude op vlas niet meer verdedigd wordt door BASF, en is er ook bijna geen product meer beschikbaar. Daarom hebben Plantum en VlasenHennep.NL voor 2016 vrijstelling aangevraagd voor de Syngenta-middelen Beret Gold 025 FS en Apron XL. Uit onderzoek is de combinatie van deze middelen naar voren gekomen als goede vervanger van Prelude. Bovendien gaat Syngenta voor deze middelen ook reguliere toelating aanvragen voor vlas. Daarbij wordt gestart in het grootste Europese vlasland Frankrijk, waarna de toelating vervolgens in België en Nederland overgenomen kan worden.
In België en Nederland is medio september 2015 vrijstelling aangevraagd voor fludioxonil (in België: Celest; in Nederland: Beret Gold) en metalaxyl –M (Apron XL). In België is 21 oktober 2015 voor beide producten al vrijstelling afgegeven. In Nederland nu dus voor Beret Gold, en zijn we nog in afwachting van het besluit over Apron XL.
More news from: Plantum*
Website: http://www.plantum.nl Published: January 19, 2016 |
The news item on this page is copyright by the organization where it originated Fair use notice |