home news forum careers events suppliers solutions markets expos directories catalogs resources advertise contacts
 
News Page

The news
and
beyond the news
Index of news sources
All Africa Asia/Pacific Europe Latin America Middle East North America
  Topics
  Species
Archives
News archive 1997-2008
 

Wageningen UR voert ook komende vijf jaar rassenonderzoek graan uit


Wageningen, The Netherlands
January 28, 2014

Door Praktijkonderzoek Plant en Omgeving (PPO)

Naar aanleiding van het wegvallen van het Productschap Akkerbouw heeft Plantum, de branchevereniging van kweekbedrijven, besloten om het rassenonderzoek voor Granen in vereenvoudigde vorm de komende vijf jaar weer door Wageningen UR (University & Research centre) uit te laten voeren.

www.plantum.nlMartin Robaard, directeur van Wiersum Plantbreeding en voorzitter van de Gewasgroep Granen van Plantum: “Het Cultuur- en Gebruikswaarde Onderzoek (CGO) voor graanrassen heeft voor Plantum een grote meerwaarde. We stonden voor de uitdaging om de kwaliteit van het onderzoek op peil te houden en tegelijkertijd de kosten binnen de perken te houden. Wageningen UR (PPO-AGV) heeft hier op een constructieve wijze in meegedacht. We hebben daarom besloten om de overeenkomst voor vijf jaar te verlengen”.

Onderzoekpakket aangepast
Het CGO voor graan wordt jaarlijks uitgevoerd voor wintertarwe, zomergerst en zomertarwe. Zonder de bijdrage vanuit het Productschap Akkerbouw dreigde het onderzoek voor de kwekers onbetaalbaar te worden. Jan Kamp, onderzoekcoördinator bij PPO, onderdeel van Wageningen UR: “Het onderzoekpakket is aangepast. Voor elk gewas is nadrukkelijk gekeken naar de locaties voor de proefvelden. We zijn erin geslaagd om het onderzoek in de belangrijkste teeltregio’s te behouden. De bruikbaarheid van de cijfers voor de praktijk is daarmee gegarandeerd”.

Goed inzicht in de kwaliteit van graanrassen
Het doel van het CGO is om steeds nieuwe rassen op de Aanbevelende Rassenlijst te plaatsen, waarvan op basis van onafhankelijk, betrouwbaar onderzoek is vastgesteld dat ze beter zijn dan het bestaande assortiment. Hiervoor worden jaarlijks tal van rassen volgens een vast protocol met elkaar vergeleken, met en zonder ziektebestrijding. Dit levert de kwekers en telers goed inzicht in de kwaliteit van de beschikbare graanrassen.

 



More news from:
    . Plantum*
    . Wageningen University & Research


Website: http://www.plantum.nl

Published: January 28, 2014

The news item on this page is copyright by the organization where it originated
Fair use notice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  Archive of the news section

 

 


Copyright @ 1992-2025 SeedQuest - All rights reserved