Klimaatkamer helpt Syngenta bij onderbouwing werking groene middelen
The Netherlands
February 24, 2025

Met de inzet van een klimaatkamer verwacht Syngenta Crop Protection grote stappen te zetten bij de beproeving van groene middelen. Dat gaat meestal sneller dan beproeving in het veld en vrijwel elke situatie is na te bootsen. “Maar het belangrijkste is dat we kunnen tonen dat een middel werkt.”
“In het veld testen van biostimulanten en biocontrols duurt vaak erg lang. En het lukt ook niet altijd om zo’n product bij de gewenste omstandigheden te beproeven. In onze nieuwe klimaatkamer hebben we nu alle omstandigheden perfect onder controle. Ik verwacht dat we daardoor grote stappen kunnen zetten bij het formuleren en onderbouwen van de claims van die middelen.” Proefveldspecialist Jan Snoep van Syngenta Crop Protection ziet het helemaal zitten met de klimaatkamer die de gewasbeschermingsfirma onlangs in gebruik naam op de testlocatie Westmaas. Syngenta heeft een groot portfolio aan biostimulanten en biocontrols en wil de werking van die middelen zo goed mogelijk onderbouwen. “Wij doen hier in Westmaas de screening van de middelen voor het Benelux gebied”, vervolgt Snoep. Het is uniek dat wij dit soort onderzoek nu in een eigen klimaatkamer zelf kunnen uitvoeren.”
Juiste omstandigheden
De klimaatkamer, heeft de omvang van een halve zeecontainer en zit vol snufjes om de juiste omstandigheden voor een test te genereren. Er kan water worden toegediend via beregening maar ook bevloeiing onderlangs is mogelijk. De RV kan worden gestuurd met een nevelinstallatie en het lichtregime (frequentie, intensiteit en duur) is volledig instelbaar. “We kunnen met het licht elke dag van het jaar voor elke plek op aarde nabootsen”, bevestigt Snoep. “En dat kan zelfs voor elke kweektafel, de klimaatkamer heeft er negen, apart worden ingesteld. Ook de watervoorziening is per kweektafel instelbaar.” De klimaatkamer beschikt ook over zogenoemde rizotrons. Dat zijn kweekbakken met een glazen zijwand waarmee de wortelontwikkeling kan worden gevolgd. Het toedienen van het te testen middel gebeurt nu nog handmatig maar wordt in de toekomst geautomatiseerd. Een test van een nieuwe product duurt gemiddeld zo’n zes weken. “Maar dat varieert sterk”, weet Snoep. “Soms moet je een middel een teelt lang volgen en dan duurt het langer.”
Zien is geloven
De klimaatkamer zal volgens Snoep sterk bijdragen aan de acceptatie van groene middelen in de praktijk. “Allereerst omdat wij hier onder gecontroleerde omstandigheden de werking kunnen vaststellen. Maar de klimaatkamer gaat ons ook helpen om de beste omstandigheden en het beste moment voor toepassing van een middel te bepalen. En met die informatie kunnen wij de telers beter adviseren.”
Minstens zo belangrijk is de ondersteuning die de klimaatkamer gaat bieden bij de marketing van de producten. Snoep: “We gaan de klimaatkamer ook gebruiken om onze klanten en buitendienstmedewerkers te informeren over de mogelijkheden van de nieuwe groene middelen. Want zien is geloven.”
More news from: Syngenta Nederland
Website: https://www.syngenta.nl Published: February 24, 2025 |
The news item on this page is copyright by the organization where it originated Fair use notice |