home news forum careers events suppliers solutions markets expos directories catalogs resources advertise contacts
 
News Page

The news
and
beyond the news
Index of news sources
All Africa Asia/Pacific Europe Latin America Middle East North America
  Topics
  Species
Archives
News archive 1997-2008
 

Procedure voor verdelging van niet-toegelaten genetisch gemodificeerde koolzaadplanten


  • Belgium
    February 15, 2019

    CGM/190215-01

    De COGEM is door de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) gevraagd om te adviseren over de procedure die gevolgd moet worden voor het vernietigen van koolzaad dat op het land staat en onbedoeld vermengd is met niet-toegelaten genetisch gemodificeerd (gg-) GT73 koolzaad.

    In november 2018 hebben Duitse autoriteiten bij een controle vastgesteld dat een partij zaaizaad van winterkoolzaad licht verontreinigd was met gg-koolzaad GT73.
    GT73 koolzaad is tolerant voor glyfosaat bevattende herbiciden en is in Europa niet toegelaten voor teelt. Uit nader onderzoek bleken twee zakken van deze partij verkocht aan een Nederlands bedrijf en eind 2018 ingezaaid te zijn als winterkoolzaad op één perceel van ca. 6 ha.

    In het advies gaat de COGEM nader in op de verschillende deelvragen van ILT, betreffende het vernietigen van de (gg-) koolzaadplanten, nabewerking van het perceel en monitoringsmaatregelen.

    Download publicatie

  • Advies CGM/190215-01
  • Zie ook

  • 22.03.2017 Hernieuwing vergunning voor import van de genetisch gemodificeerde koolzaadlijn GT73
  • Thema's

  • Introductie in het Milieu
  • Koolzaad


More news from: COGEM - Commission on Genetic Modification


Website: http://www.cogem.net

Published: February 15, 2019

The news item on this page is copyright by the organization where it originated
Fair use notice

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  Archive of the news section


Copyright @ 1992-2025 SeedQuest - All rights reserved